Стандарти доброчесності та незалежності в акредитованій безперервній освіті

Автор(и)

  • R.V. Marushko ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук'янової НАМН України», м. Київ

Ключові слова:

акредитована безперервна освіта, безперервний професійний розвиток, медичні фахівці

Анотація

Висвітлено повідомлення про створення нових «Стандартів доброчесності та незалежності в акредитованій безперервній освіті» Акредитаційною радою безперервної медичної освіти (Accreditation Council for Continuing Medical Education, ACCME, USA). Ці стандарти еволюціонували зі «Стандартів комерційної підтримки: стандартів забезпечення незалежності діяльності безперервної медичної освіти», уперше прийнятих у 1992 р. та оновлених у 2004 р. Метою перегляду було впорядкувати, уточнити та модернізувати стандарти для забезпечення їх постійної актуальності та ефективності в мінливих умовах охорони здоров'я. Стандарти розраховані для виконання провайдерами, акредитованими АССМЕ. Стандарти призначені: гарантувати, що акредитована безперервна освіта відповідає потребам пацієнтів та громадськості; надавати медичним працівникам лише точні, зважені, науково-обґрунтовані рекомендації; запевнити медичних працівників та колективи, що вони можуть довіряти акредитованій безперервній освіті, яка допомагає їм у забезпеченні безпечної, ефективної, економічно вигідної, співчутливої допомоги, яка базується на передовому досвіді та науково-обґрунтованих доказах; cтворити чітке, нездоланне розділення між акредитованою системою безперервної освіти та компаніями медичної промисловості.

Ця інформація наведена для ознайомлення медичного співтовариства України і становить інтерес для всіх, хто безпосередньо задіяний у наданні безперервної медичної освіти медичним фахівцям у рамках безперервного професійного розвитку, особливо акредитаційним органам.

Посилання

ACCME. (2020). Standards for Integrity and Independence in Accredited Continuing Education. Accreditation Council for Continuing Medical Education (ACCME). USA. Accessed 16 December 2020. URL: https://www.accme.org/accreditation-rules/standards-for-integrity-independence-accredited-ce.

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-11-29

Номер

Розділ

Безперервна медична освіта